Aktualności
Aktualności

Wyniki II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów


Wyniki eliminacji centralnych II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów 2017/2018

przeprowadzonych w dniu 3 marca 2018 r. w Warszawie

 

LAUREACI

Miejsce I

                Madzelan Aleks                       Szkoła Podstawowa nr 6 w Międzyrzeczu  

Miejsce II

                Czarnecka Małgorzata           Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu             

                Sroka Joanna                          Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie

Miejsce III                                              

                Wincenciak Szymon               Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach

Miejsce IV

                Fortuna Jakub                        Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO im. św. Urszuli Ledóchowskiej, Zespół Szkół Społecznych nr 1 STO im.  św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu

                Grabowski Kacper                 Gimnazjum nr 16 i Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinie

Miejsce V

                Burdyszek Dorota                   Katolickie Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Zabrzu

                Skład Krzysztof                      Szkoła Podstawowa w Mysiadle                    

Miejsce VI

                Kosik Piotr                              Gimnazjum nr 58 im. Władysława IV w Warszawie    

                Pieróg Zofia                             Zespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu     

                Wyrębkowski Michał             Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku                                             

Miejsce VII

                Łazarczyk Michał                   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu

                Szajkowski Grzegorz              Gimnazjum nr 29 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles dr Gaulle'a w Poznaniu                                                  

                Szkudelski Franciszek            Szkoła Podstawowa nr 22 oraz Gimnazjum nr 68 w Zespole Szkół nr 2 w Poznaniu

Miejsce VIII

                Kopaczewski Karol                Gimnazjum Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu

                Ostrowski Rafał                      Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku

                Pędowski Jan                          Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie       

Miejsce IX

                Rychlik Jakub                         Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie     

                Karłowski Michał                   Gimnazjum Publiczne nr 2 w Solcu Kujawskim           

                Malecka Urszula                     Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku

                Skóra Maciej                           Społeczne Gimnazjum Towarzystwa Oświatowego " Edukacja" w Łodzi

Miejsce X

                Bernacki Jakub                       Zespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu     

                Kopyt Michał                          Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 59 w Warszawie         

                Mazur Stanisław                     Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu

                Mosurek Michał                      Szkoła Podstawowa im bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku       

                Nowakowska Aleksandra      Publiczne Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej nr 44 w Łodzi        

Miejsce XI

                Broda Alina                             Prywatne Gimnazjum Akademickie nr 6 im. Fryderyka Chopina w Krakowie                                                 

                Danilewicz Mateusz                Gimnazjum nr 6 im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w latach 1939-1945 w Koszalinie                         

Miejsce XII

                Idziak Michał                          Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu         

                Kalinowski Michał                  Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze       

                Sabeł Michał                            Gimnazjum nr 46 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie           

                Schuwald Jakub                     I Liceum Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach

                Rzepka Maria                         Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Gimnazjum nr 2 im. św. Hieronima w Podkowie                                                                                   Leśnej

Miejsce XIII

                Cendro Mikołaj                       Kolegium Kujawskie X.X. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim

 

FINALIŚCI

                Adamowicz Antonina              Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Gdańsku

                Adamowicz Karol                   Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni

                Bielak Kordian                       Szkoła Podstawowa im bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku

                Czajkowski Tomasz               Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

                Czerwiński Ryszard                Gimnazjum Dwujęzyczne nr 53 w Warszawie

                Dobrosielski Filip                    Akademia Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

                Drozdowski Jakub                  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku.

                Duda Michał                          Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach

                Dudziak Aleksandra               Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie

                Dyrda Michał                         Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu

                Gilarska Agnieszka                 Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Łowcach

                Greinert Aldona                     Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu

                Gwadera Maciej                      V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Andrzeja Struga w Gliwicach

                Hońdo Jakub                         Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi w ZSO nr 2 w Tarnowie

                Hyży Alicja                            Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni

                Jaceńków Marta                     Zespół Szkół Ogólnokształcących - Publiczne Gimnazjum nr 9 Dwujęzyczne w Opolu

                Jaworek Bartosz                   Gimnazjum nr 16 i Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinie

                Karwowska Hanna                 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy

                Kaszubski Piotr                     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie Koźlu

                Kiecoń Krzysztof                   Zespół Szkół Ogólnokształcących - Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne w Strzelcach Opolskich

                Klimczyk Kacper                    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie

                Korszun Oskar                     Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze

                Kowalska Anastazja              Publiczne Gimnazjum nr1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi

                Kulis Justyna                        Zespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu

                Lewandowski Łukasz             Szkoła Podstawowa nr 8 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej w Inowrocławiu

                Lica Maciej                           Szkoła Podstawowa w Dąbrówce

                Macewicz Amelia                    Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Szczecinie

                Makarski Igor                       Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

                Maliszewski Adam                 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie

                Michałek Maksymilian             Szkoła Podstawowa w Starym Polu

                Moskal Daria                        Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu

                Mróz Jakub                          Publiczne Gimnazjum Zespołu Szkół im. B. Chrobrego w Niemodlinie

                Mysłakowski Jan                   Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 59 w Warszawie

                Nowicki Jakub                       Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze

                Nowińska Kinga                    Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

                Olszewski Wojciech               Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku

                Ossor Grzegorz                   Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie

                Ozdarska Martyna                Gimnazjum Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni

                Pul Mateusz                         Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku

                Pytlowany Jakub                  Społeczne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

                Rzucidło Jonasz                   Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie

                Stańczyk Michał                   Zespół Szkół w Goraju

                Sztejnwald Aleksandra         Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu

                Szymańska Emilia                Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu Osiedle

                Świerzewski Adam               Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wł. Broniewskiego w Rawiczu

                Witkowicz Stanisław            Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdyni

                Wojtowicz Konrad               Gimnazjum Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni

                Wolanin Mikołaj                   Szkoła Podstawowa nr.3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

                Woźniak Piotr                     Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie

                Zapędowski Hubert             Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni

                Ziółkowski Miłosz                Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zespole Szkół w Rzepinie

                Żaczek Maria                     Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

 

Laureaci i finaliści naszej Olimpiady, zgodnie z art. 44zx.ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r., poz.1943 z późn. zm.), są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z historii i wos.

 

Zdjęcia z uroczystości podsumowania II edycji Olimpiady znajdują się pod adresem: https://photos.app.goo.gl/6PQe1m6P9u24mlox1 oraz https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1V1Bj1rR1Ts7pc3FMsdi-721RRYnY0LZ7