Aktualności
Aktualności

Eliminacje centralne II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów


Komitet Główny Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów informuje, że do eliminacji centralnych

II edycji Olimpiady zostało zakwalifikowanych łącznie 87 osób (wszyscy uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 115 punktów). 

Serdecznie gratulujemy!

Lista osób zakwalifikowanych znajduje się tutaj.

Temat przewodni finału to: Jan III Sobieski i jego czasy. Szczegółowe informacje na temat lektur znajdują się w zakładce ELIMINACJE CENTRALNE.

Osoby zakwalifikowane do udziału w finale proszone są o wypełnienie Ankiety Uczestnika Finału i przesłanie jej w pliku word na adres mailowy: komitet.glowny-ohg@wp.pl oraz pocztą na adres: Komitet Główny Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, ul. Krakowska 71-79, 71-017 Szczecin do 20 stycznia 2018 r.

Rodzice/opiekunowie uczestników finału proszeni są o przesłanie Zgody na wyjazd na adres właściwego komitetu okregowego Olimpiady do 20 stycznia 2018 r.

Eliminacje centralne odbędą się w dniach 2-4 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Uroczyste podsumowanie Olimpiady i wręcznie dyplomów odbędzie się w Pałacu Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.

Koszty podróży oraz pobytu w Warszawie uczestników pokrywa Komitet Główny Olimpiady. Opiekę nad uczestnikami eliminacji centralnych sprawują sekretarze komitetów okręgowych olimpiady. Uczestnicy będą zakwaterowani w hotelach Atos i Aramis.

Rodzice/opiekunowie, którzy chcą towarzyszyć uczestnikom w trakcie finału mogą we własnym zakresie i na własny koszt zarezerwować nocleg w tych hotelach, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy to uczynić jak najszybciej (kontakt: Hotel Atos, ul. Mangalia 1, 02-758 Warszawa, tel. 22 207 70 00, e-mail: atos@starthotel.pl . Komitet Główny Olimpiady nie pośredniczy w rezerwacji miejsc noclegowych dla rodziców i opiekunów.

RAMOWY HARMONOGRAM ELIMINACJI CENTRALNYCH OLIMPIADY HISTORYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW zobacz tutaj